2.júna 2024 o 15:00 - 17:00

Nedeľa

Pripravujeme

Víkend otvorených parkov a záhrad 2024

Dobrý deň, pozývame vás srdečne do našej rodinnej záhrady v Malom Ruskove počas celoslovenského podujatia Víkend otvorených parkov a záhrad. Víkend otvorených parkov a záhrad je udalosťou, ktorá dáva ľuďom možnosť spoznať obľúbené miesta záhradného umenia našej republiky novým spôsobom či nahliadnuť do bežne neprístupných parkov a záhrad. Cieľom je atraktívnym spôsobom prezentovať hodnoty najmä historických parkov a záhrad verejnosti a cez pochopenie týchto hodnôt viesť ľudí k ich aktívnej ochrane.

Počas komentovanej prehliadky v nedeľu 2.júna o 15.00hod budete mať možnosť nazrieť do našej ukážkovej prírodnej záhrady s prvkami permakultúry. Naša záhrada je úžitková so zameraním na pestovanie ovocia v jedlom lese, ale máme aj rôzne typy bezorebných záhonov, kompostujeme aeróbnym spôsobom Elaine Ingham, Johnson-Su.
_________________________
POZOR: Počet účastníkov je obmedzený a je nevyhnutné vopred sa prihlásiť!
_________________________
Vstupné je dobrovoľný príspevok.
_________________________
web usporiadateľa www.vopz.sk
Tešíme sa na vás!


SPREVÁDZAŤ VÁS BUDÚ:

LUCIA CAPOVÁ LOČOVÁ Venujem sa mnohým oblastiam ale ekologickému pestovaniu a permakultúre sa venujem vyše 10 rokov. Teoretické vedomosti som nadobudla rokmi štúdiom dostupnej zahraničnej aj domácej literatúry, videí a vo vzdelávaní naďalej pokračujem.

Som študentkou školy Soil Foodweb expertky v oblasti pôdnej mikrobiológie a regenerácie pôdy Elaine Ingham. Som študentkou Ecosystem Restoration (obnova ekosystému) u odborníka Paula Morrisa a permakultúry u už zosnulého britského odborníka Grahama Bella.

Mamka, MARTA LOČOVÁ, sa venuje ovocným stromom a viniču, absolvovala kurz Ovocinárstvo blízke prírode v Škole Permakultúry.

Veľmi radi sa s vami podelíme o naše praktické skúsenosti a tešíme s aj na tie vaše.

Ak máte záujem, poprosím vás, prihláste sa na email zahrada@zahradasosrdcom.sk, kde zašlete vaše meno, mobil kontakt. Spätne vám miesto potvrdíme. Ak by ste nedostali potvrdenie, volajte na 0907 954 819.